Sociální sítě dneška

Kdo tam není jakoby nebyl, ale neplatí zde pravidlo „Buď za každou cenu všude“. Je spousta firem, která svůj marketing staví jen na jedné ze sociálních sítí… a že je opravdu z čeho vybírat.

 

Facebook je masová záležitost

 

Minulé léto překonal počet uživatelů Facebooku 2 miliardy. V České republice používá Facebook kolem 5 milionů lidí. Takže pokud máte firmu, web, e-shop, pracujete v médiích, B2B, jste politik, tak zde se opravdu vyplatí být. Facebook má opravdu bohaté portfólio typů reklam a díky jeho reklamnímu prostředí, možnostem cílení se zde vyplatí být. Neznám žádný druh firmy, která by si zde nenašla svého fanouška.

 

Instagram už není jen populární „kurvítko“ fotek.

 

Vizuální sociální síť, kterou shodou okolností vlastní Facebook. Zde už určitě rozlišuji, pro koho je Instagram vhodný. Pokud tedy máte brand nebo firmu, která tvoří vizuálně zajímavé produkty, založte si svůj instaprofil. Tvořte svou vlastní komunitu fanoušků a dělejte zajímavý obsah.

 

Tweet sem a tweet tam

 

Twitter je médiem a je sociální sítí, která změnila podobu massmedií a žurnalistiky.

Celkově ho v České republice používá asi půl milionu lidí a platí zde jednoduché pravidlo. Krátce a výstižně ( počet znaků na tweet je 280 a byl i mnohem menší)

 

Ve světě náborářů

 

LinkedIn je sociální sítí lovců hlav. Funguje primárně v B2B. Nové snahy Facebooku, co se týče HR aktivit nejsou ale také vůbec marné, jeho službu pracovních nabídek jsem již popsal zde. Sociální sítě jako je LinkedIn má své pevné a jisté místo v srdcích všech personalistů. LinkedIn funguje výborně při prezentování firemní kultury, hledání a oslovování adeptů k nabízenému povolání.

Google není jen vyhledávač

 

Další sociální sítí je Google+. Má již přes 0,5 miliónu uživatelů a trend je stále rostoucí. Proč ji využívat? Google+ přímo podporuje SEO vašeho webu. Ale jednoduché to jen tak nebude. Platí zde pravidlo, že jen kvalitní a pro veřejnost zajímavá G+ stránka, bude přinášet zájem a dobrou zpětnou vazbu od lidí. Google+ je síť skrývající velký potenciál.