Celým širým světem hýbe koronavirus, karanténa nás zavřela doma a co si budeme povídat, na růžích ustláno mít už nebudeme. Jak funguju na Home Office jsem psal již minule. Přesto v tomhle období hledejme pozitiva. To, že jste celý den uzavření v nějaké bublině pracovně-domácího prostoru je hodně nekomfortní, ale můžete toho využít. Třeba ve prospěch svého byznysu, sebevzdělání nebo sebepoznání.

 

Co bylo offline je online:  nástroje, které pomůžou

 

Pojďme se sejít osobně. No tak to ani prd. Konferenční hovory jsou aktuálně nezbytnost, nejčastěji s klienty používám ZoomTeam od Microsoft. Jejich výhodou je možnost sdílet obrazovku a to, že jsou bez registrace. Signál čistý, videohovory plynulé, možnost napojení na kalendář, prostě super.

Na vše ostatní tu mám věci od Google (standardní Gsuite)

 

Věnujte se vašim restům, na které jindy nemáte čas

 

Znáte to moc dobře. Pokud vše šlape dobře, tak se nezastavíte. Nedáváte aktuality na web, neřešíte obsah, prostě to necháváte ladem, protože není čas. Teď je ta chvíle na to sednout si k tomu. Udělat revize obsahu, změn. Třeba i naplánovat to, kam se chcete posunout.

Hodně živnostníků hlásí odliv klientů, někteří lidé přichází o práci, firmy propouští nebo brzo začnou. Ekonomická krize je tady. Pověnujte se selfpromu, brandingu, své prezentaci vůči potenciálním zákazníkům či budoucím zaměstnavatelům.

Kdy jindy než TEĎ.

 

Odpočívejte a užívejte si

 

Vše není jen práce a člověk by měl myslet především sám na sebe.

Cvičím doma, cvičím rád. Ha ha ha. Miluju svoje fitko, rád tam trávím čas a často to spojím s wellness. Ale to je nyní zavřené, takže se holt musíte naučit cvičit doma. Naučíte se aspoň posilovat s vlastní vahou, případně můžete zvedat svoji drahou ratolest.

Víc čtu. Od nouzového stavu mám na nočním stolku už 2. knížku a vím, že cca pozítří načnu další. Čtu si i v pauzách mezi prací nebo videohovory. Je to fajn.

Byl pracovní den náročný? Potřebujete si „vyčistit hlavu“? Spousta prodejců dobrého pitiva je dnes online. Vřele doporučuju Víno Hruška a Žufánka (jeho Gin je epický)

Chybí vám kino a popcorn? Mě taky, ale pokud máte doma velkou TV, prémiové členství na nějaké stream službě (v mém případě Netflix) a na rohlík.cz si objednáte popcorn do mikrovlny, tak no problemo.

A pokud chcete dělat něco rukama, tak šijte roušky, jsou potřeba 👍