Home office, pyžamo a koronavirus

 

Na home office jsem celkem zvyklý, pracuju v tomhle režimu na střídačku už několik let, ale nikdy to nebylo tak intenzivní, jako za posledních několik dní. Holt ta domácí karanténa má něco do sebe. 🤔

V podstatě všechno, co se mého businessu týče, se teď přesunulo do onlinu, což mě nutí být neustále nalepený na monitoru. A zcela upřímně činností, které mi umožní si „odfrknout“ od počítače fakt moc není. K tomu se na mě z leva, z prava valí aktuální informace o aktuálním počtu nakažených. Woooow, to je na … ale, co se dá dělat. Kanceláře prázdné, roušku jsem si ušil vlastnoručně včera, musíme to nějak zvládnout.

 

Jak to dělám já?

 

Snažím se mít nějaké denní návyky už od brzkého rána. Ale narovinu, jsem doma, mám 2 děti a prémiové členství na Netflixu, takže je to hodně těžké.

 

Takže zatím zkouším tohle a musím říct, osvědčilo se to:

 

👉 ráno vstát ve stejný čas, jako když mířím do kanceláře (navíc ušetřím 30 min. cestu a o benzínu ani nemluvím)

 

👉 nepracuju v pyžamu, tepláky jsou akceptovatelné, ale na horní části těla to je jako za normálních okolností (polo, slušné tričko, …)

 

👉 stůl a prostor pouze pro práci – makat v obýváku nejde, rutina spojená s fyzickým místem na práci je fajn ( já se přestěhoval do naší šatny, je velká, stůl z IKEA se tam vejde, děti nejsou slyšet)

 

👉 dělám pravidelné přestávky (z hodiny 45 min. makám a 15 min. odpočívám) pokud nemám domluvené video konference a konzultace

 

👉 sluchátka- za mě airpody (ale žádný techno, pouštím si zvuky deště, přírody, nic dynamického a s pravidelným rytmem, nejhorší je meditační hudba, to už můžete zůstat rovnou v posteli a spát)

 

👉 usínám dřív, jsem produktivnější – tohle je bonus, který jsem nečekal. Ušetřený čas při chození na kafe a cigárko, rozptylování od kolegů, cesta do restaurace a zpět.

 

👉 pitný režim (kafe/džus+voda) a svačinky

 

👉 protáhnout se neuškodí – zajdu si na terasu, sem tam pár kliků, dřepů a trochu se nadechnout

 

Tahle epidemie má vliv na každého z nás a její skutečná síla se teprve projeví, hlavně po stránce ekonomické. Najděte si ale k myšlení a přemýšlení i něco pozitivnějšího, třeba to, jak nás to semknulo. Jak šijeme roušky sobě i lékařům, sestrám, hasičům a policistům. Tohle nás nepoloží, ne?

 

Kolega grafik dnes napsal toto a napsal to hrozně hezky:

 

Voda a vzduch jsou čistší, zvířata se vrací na svoje místa, silnice jsou prázdný, firmy nabízí spoustu věcí zdarma, lidi jsou ohleduplní a navzájem si pomáhají, aniž by za to čekali něco na oplátku, obchodní centra jsou zavřený, místo toho se všichni snaží podpořit lokální a menší podniky. Sice se od sebe máme držet dál, ale tak nějak mám pocit, že jsme si blíž. Jen škoda, že se my lidi umíme chovat takzvaně „lidsky“ jen takhle výjimečně. Možná bychom si, až tohle ustane, mohli tenhle detox naordinovat i bez vládních zákazů a hrozících virů, co?